ABC MASTERKEY stare

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się zdenerwować, gdy trzymałeś w ręku pęk kluczy i szukałeś tego właściwego do otwarcia pomieszczenia. Śpieszyłeś się, czas leciał, a Ty testowałeś kolejne klucze. Teraz pomyśl, co by się działo, gdy każda sekunda była by ważna w czasie pożaru czy innego zagrożenia.

   

Pewnie pomyślisz, że mnie to nie dotyczy, bo mam bardzo dobrze oznaczone klucze i każdy wie, który klucz jest do właściwego pomieszczenia. A czy pomyślałeś, że musisz zapanować nad kontrolą tego pęku kluczy, przydzielać dla każdej osoby osobny pęk kluczy, aby ten zestaw otwierał tylko te pomieszczenia, które Ty chcesz? Zdarzyła Ci się sytuacja, na pewno nie raz, że ginęły klucze i ciągle musiałeś dorabiać nowe? A czy zastanowiłeś się, że każdy może sobie dorobić klucz do wybranego pomieszczenia bez Twojej wiedzy?

 

Dlatego system klucza MASTERKEY jest tak popularny na świecie, ponieważ pozwala użytkownikowi/administratorowi ograniczyć do minimum liczbę kluczy na obiekcie, kontrolować w 100% nieautoryzowane dorabianie kluczy oraz przydzielić konkretnej osobie dostęp do wybranych pomieszczeń, przekazując tylko jeden klucz.

Podsumowując, system MASTERKEY to:

 • Bezpieczeństwo – w sytuacji zagrożenia życia lub mienia wszystkie drzwi mogą być otwarte za pomocą jednego klucza. Ponadto mamy kontrolę nad nieuprawnionym dorabianiem kluczy.
 • Wygoda – zapomnij o pęku kluczy. Każdy ma swój jeden klucz do wybranych przez Ciebie pomieszczeń. Prosta i szybka komunikacja na obiekcie.
 • Oszczędność – nie musisz kupować dużej ilości kluczy dla każdego z użytkowników oraz ciągle dorabiać klucze zgubione lub zniszczone.

Rodzaje systemów MASTERKEY

Podstawowy podział na rodzaje systemów MASTERKEY to :

 • systemy mechaniczne – tradycyjne klucze do mechanicznej wkładki bębenkowej/kłódki itp.
 • systemy elektroniczne – zamiast tradycyjnego klucza używana jest karta, brelok, telefon

                                      

 

Systemy mechaniczne

Systemy mechaniczne dzielimy na 3 główne rodzaje :

 • system klucza ujednoliconego, czasami nazywany również “keyed alike” (KA)
 • system klucza głównego lub masterkey, w skrócie określany (MK)
 • system klucza generalnego, w skrócie jako (GMK)

Jakie są ich podstawowe cechy ?

 • W systemie (KA) wszystkie występujące wkładki bębenkowe itp. ujednolicone są pod jeden klucz. Inaczej mówiąc, przy pomocy tego samego klucza otworzymy wszystko to, co można otworzyć na danym obiekcie. Nie ma innych kluczy nadrzędnych.
 • W systemie (MK) najczęściej wkładka bębenkowa ma swój klucz indywidualny, który otwiera to jedno konkretne zabezpieczenie(pomieszczenie), natomiast istnieje jeden klucz nadrzędny nazywany potocznie MASTER, który otwiera wszystkie zabezpieczenia(pomieszczenia).
 • System (GMK) jest rozwinięciem systemu (MK) , ponieważ wprowadza dodatkowo klucze tzw. grupowe. Taki klucz grupowy może otwierać dowolnie wybrane zabezpieczenia(pomieszczenie) na obiekcie, wprowadzając tym samym możliwość grupowania stref bądź uprawnień poszczególnych kluczy grupowych

sch-1

 

Systemy elektroniczne

Tutaj nie występują ograniczenia mechaniczne, więc tak naprawdę wszystko zależy od użytkownika. To on dowolnie kształtuje w sposób maksymalnie elastyczny uprawnienia do poszczególnych zabezpieczeń(pomieszczeń) na obiekcie, wykorzystując do tego karte, smartfon czy brelok z transponderem. Możemy więc kopiować zależności z systemów mechanicznych jednocześnie omijając ich ograniczenia.  Systemy elektroniczne sprawdzą się bardzo dobrze wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność ciągłej zmiany uprawnień do poszczególnych zabezpieczeń(pomieszczeń). Najczęściej systemy elektroniczne znajdują zastosowanie w zabezpieczeniach typu :

 • w elektronicznych wkładkach bębenkowych
 • w klamkach drzwiowych z czytnikiem elektronicznym
 • w systemach hotelowych

Zastosowania MASTERKEY

 • DOMY JEDNORODZINNE

Wyobraź sobie, że masz tylko jeden klucz do wszystkich drzwi w domu, niezależnie od tego, czy otwierasz główne drzwi, piwnicę, garaż, furtkę, bramę czy domek narzędziowy.  Dodatkowo możesz stworzyć klucz, który będzie otwierał tylko wybrane zamki np. tylko domek narzędziowy, bramę czy furtkę. Zapytasz po co? Zdarzyło się na pewno, że korzystałeś z usług ogrodniczych, czy nie wygodnie byłoby im dać jeden klucz z dostępem tylko do wspomnianych zamków?  Podobnie jak w przypadku bardzo rozbudowanych systemów, Ty również możesz dowolnie sterować, które klucze mają otwierać dane zamki. To bardzo proste!

 • OSIEDLA MIESZKANIOWE/ADMINISTRATORZY

Jesteś konserwatorem/administratorem osiedla i do Twoich obowiązków należą przeglądy klatek schodowych, piwnic, wózkarni czy boksów na śmieci. Wyobraź sobie, że do tych wszystkich pomieszczeń na osiedlu masz jeden klucz, czy codzienne obowiązki nie były by prostsze ? Jednocześnie każdy mieszkaniec ma swój klucz tylko do wspomnianych pomieszczeń w ramach swojej klatki schodowej. Proste prawda? Oczywiście zastosowań może być wiele więcej, wszystko zależy od Ciebie. Co najważniejsze, ceny takich systemu nie różnią się znacząco od zwykłych wkładek czy kluczy.

 • SZKOŁY

Każdy z nauczycieli i pracowników szkoły posiada tylko jeden klucz do pomieszczeń w szkole, do których z racji wykonywanych zajęć musi mieć dostęp. Tak więc nauczyciele do swoich klas i innych pomieszczeń, dyrektor do każdego pomieszczenia, konserwator tylko do pomieszczeń technicznych itp. W przypadku zagrożenia i ewakuacji jednym kluczem możemy otworzyć wszystkie drzwi, tym samym bezpieczeństwo dzieci i dorosłych jest maksymalnie zapewnione!

 • BIUROWCE 

Prowadzisz swoją firmę, masz piękne biuro i chcesz, aby tylko powołani do tego pracownicy mieli dostęp do zasobów Twojej firmy. Inaczej mówiąc chcesz mieć gwarancję, że nikt bez Twojej wiedzy nie skopiuje, udostępni, „pożyczy” osobie klucz do wybranego pomieszczenia. Co więcej chcesz również, aby nikt z poszczególnych pracowników nie miał dostępu do pomieszczeń, do których dostępu nie powinien mieć. System klucza MASTERKEY gwarantuje to wszystko o czym myślisz. Każdemu z pracowników przydzielisz jeden klucz, do którego przyporządkujesz takie pomieszczenia jakie będziesz uważał za konieczne. Nikt nie skopiuje klucza, ponieważ wybierzesz wkładkę bębenkową z chronionym profilem klucza, którego nie dorobi się w żadnym punkcie dorabiania kluczy. Zaoszczędzisz pieniądze, bo nie będziesz musiał w kółko płacić za zniszczone i zgubione klucze. Same korzyści! Nie czekaj więc!

 • KOŚCIOŁY

Jako Proboszcz dbasz o swoją parafię i współtworzysz ją razem z Twoimi parafianami. Chcesz, aby część z nich także miała dostęp do części kościoła czy plebani. Dzięki zastosowaniu systemu MASTERKEY dając tylko jeden klucz wybranym osobom przydzielisz im dostęp do wybranych przez Ciebie drzwi. A Ty jako Proboszcz otworzysz je wszystkie jednym kluczem!

 • CENTRA HANDLOWE / HOTELE / FABRYKI

Jeśli szukasz rozwiązań systemu klucza do obiektu, który wymaga rozbudowanej struktury  ze względu na dużą liczbę zabezpieczeń(pomieszczeń)  to trafiłeś do właściwej firmy. Wystarczy, że opowiesz nam o swoich oczekiwaniach, a my przygotujemy kompletny plan systemu zawierający wszystkie Twoje uwagi i potrzeby. Przyjedziemy na miejsce celem inwentaryzacji liczby potrzebnych zamknięć, dokonamy ich pomiaru, a na końcu przygotujemy dla Ciebie ofertę w kilku wariantach, abyś mógł wybrać najlepsze dla siebie. Nawet najbardziej skomplikowane systemy nie są dla nas wyzwaniem, a codziennością!